İADE & DEĞİŞİM KOŞULLARI

 

Teslimat

 

Satın aldığınız ürünlerin size teslim edilirken hasarsız olduğunu kontrol etmeniz gerekmektedir. Lütfen hasarlı (ezilmiş, yırtılmı, açılmış, ıslanmış, vb) olduğunu düşündüğünüz paketleri taslim almadan önce kargo görevlisinin yanında açarak kontrol ediniz. Hasarlı paketleri ve ürünleri teslim almayınız (teslimat fişini imzalamayınız), kargo görevlisine tutanak tutturunuz ve ürünlerin bize iade edilmesini söyleyiniz. İmkanınız varsa hasarlı paketin bir fotoğrafını çekerek destek@bahceev.com adresinden Müşteri Hizmetlerimize durumu izah eden bir e-posta göndermeniz halinde teslim edilemeyen ürünlerinizin size en kısa sürede teslim edilebilmesi için yardımcı olacağız.

 

İade

 

BahceEv'den sipariş ettiğiniz ürünleri, size veya gösterdiğiniz adresteki kişiye teslim tarihinden itibaren, kullanılmamış ve yeniden satılabilir olması şartıyla 14 gün içerisinde hiçbir neden belirtmeden iade edebilirsiniz.
İade işlemlerinizin başlatılabilmesi için Müşteri Hizmetleri servisimize, destek@bahceev.com adresine e-posta göndererek bilgi vermeniz gerekmektedir.
İade talebinizle ilgili BahceEv Müşteri Hizmetleri’ne bilgi verdikten sonra ürünü/ürünleri, faturanızın çift nüshası ile birlikte (arkasındaki iade formunu doldurarak) kullanılmamış ve ambalajı hasar görmemiş şekilde MNG Kargo ile ücretsiz olarak geri gönderebilirsiniz.
Ücretsiz iade gönderileriniz için MNG Kargo‘ ya sayfanın altında yer alan bilgilerle iade olduğunu belirterek göndermeniz yeterlidir.
İade ile ilgili koşullar aşağıdaki gibidir;
İade edeceğiniz ürünü orijinal faturası ve faturanın arkasında yer alan iade formunu doldurarak eksiksiz, kullanılmamış ve ambalajı hasar görmemiş şekilde BahceEv'e göndermenizi rica ederiz.
İade etmek istediğiniz ürünün faturası bir kurum adına düzenlenmiş ise kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde iade işlemi tamamlanamamaktadır.
Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş, kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış, kargo koli bandı ile bantlanmış ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Bu şekilde gelen ürünler teslim alındığı haliyle karşı taraf ödemeli olarak geri gönderilecektir.
Eğer varsa, ürünün bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
Giyim ürünleri kullanılmış ve tadilat yapılmış ise iadeleri kabul edilmemektedir.
Telefon, fotoğraf makinesi, oyun konsolları gibi taşınabilir ve görüntülü elektronik cihazların ürün ekranında yer alan koruma bandı çıkartılmamış olmalıdır. Ekranda ve cihazın diğer yerlerinde çizik, hasar, darbe ve sıvı teması olmamalıdır.
Her türlü kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, tüm teknolojik ürünler, DVD, VCD, CD, kasetler ile bilgisayar, kırtasiye ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) ancak ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir.
Hijyenik nedenlerden dolayı iç giyim ürünleri, çorap, mayo, kozmetik ve kişisel bakım ürünleri gibi ürünlerin iade/değişimleri yapılmamaktadır.
İade ürününüz BahceEv tarafından teslim alındıktan sonra yukarıda belirtilen iade koşullarına uygunluğu kontrol edilir. İade işleminin onaylanması durumunda, ürün bedeli ödeme şekliniz doğrultusunda, e-posta adresinize gönderilen onay bildiriminden itibaren 2 iş günü içerisinde tarafınıza geri ödenir. İadenizin, iade koşullarına uygun olmaması durumunda ise; ilgili ürün adresinize kargo ile geri gönderilir.
Ürün bedelinin iade işlemi tamamlandığında tarafınıza e-posta yoluyla bilgilendirme yapılır. Ödeme şekli ‘Havale/EFT’ ise para iadesi bildirimde bulunduğunuz IBAN hesabınıza geri ödenir. Kredi kartı ile ödemelerde ürün bedeli ödeme yaptığınız kredi kartına iade edilir. Ödemenizi taksitli yaptıysanız geri ödemeniz de yine taksit tutarınız ile eş oranda yapılacaktır. İadenizin ekstrenize yansıma süresi bankanıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Gecikme yaşanması halinde bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Değişim

 
BahceEv'den sipariş ettiğiniz ürünleri, size veya gösterdiğiniz adresteki kişiye teslim tarihinden itibaren, kullanılmamış ve yeniden satılabilir olması şartıyla 14 gün içerisinde hiçbir neden belirtmeden değiştirebilirsiniz.
Değişimle ilgili süreç ve koşullar, ücret iadesi haricinde, iade süreci ve koşulları ile aynıdır. Lütfen yukarıda bulunan iade süreci ve koşullarını dikkatlice okuyunuz.
Değişim sadece aynı model ürünlerde ve renk/beden/numara değişikliği şeklinde yapılmaktadır. Farklı bir ürün ile değişim yapılmamaktadır.
Değişim talebiniz ve değiştirmek istediğiniz ürün/ürünler tarafımıza ulaştıktan sonra istediğiniz ürün/ürünler tarafınıza kargo ile ücretsiz olarak gönderilecektir.

 

İade ve Değişim Adresi

 

Alıcı: BahceEv Web Satış Mağazası
Forza Ev Gereçleri Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.
Görece Cumhuriyet Mah. Süleyman Demirel Bul. No:44 -9 Sintaç Depoları Menderes – İZMİR