KULLANICI KILAVUZU 

 

ÜYE OLMA ADIMLARI

 

bahceev.com'a üye olmak için sitemizin sağ üst köşesinde bulunan ‘Üye Ol’ linkini tıklamanız yeterlidir.
Yönlendirileceğiniz sayfada sizden istenen tüm bilgileri eksiksiz doldurun. “Üye Ol” butonunu tıkladığınızda Üyelik Sözleşmesini okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylamış oluyorsunuz. Butonu tıkladığınızda üyelik işleminiz tamamlanmıştır.
 
Ana sayfamızdan sağ üst köşede yer “HESABIM” bölümünün üzerine geldiğinizde ‘Hesabım’ linkine tıklayınca açılan penceredeki Siparişlerim linkini kulanarak vermiş olduğunuz siparişler hakkındaki son durumu, sipariş tarihini, ürünleri, sipariş tutarını, teslimat ve fatura adresi gibi bilgileri görüntüleyebilirsiniz. Adres Defteri linkini kullanarak kayıtlı adreslerinize yenilerini ekleyebilir, mevcut adreslerinizi silebilir veya güncelleyebilirsiniz. Detayları Değiştir linkini kullanarak üyelik bilgilerinizi güncelleyebilir, şifrenizi değiştirebilirsiniz.

 

ÜYE GİRİŞİ ADIMLARI

 
www.bahceev.com adresine girin ve sağ üst köşedeki “Üye Girişi” linkine tıklayın.  üyeliğinizi oluştururken kullandığınız e-posta ve şifrenizi girip “Giriş Yap” butonuna bastığınızda üye girişini yapmış olursunuz. Eğer şifrenizi unuttuysanız "Şifremi Unuttum" linkine tıklayın. Açılan sayfadaki e-posta alanına üyeliğinizi oluştururken kullandığınız e-posta adresinizi girin; “Gönder” butonuna basın. Yeni şifre belirlemek için tarafınıza bir e-posta iletisi gönderilecektir. Gönderilen iletideki adımları takip edin.

 

ÜRÜN SATIN ALMA ADIMLARI

 
www.bahceev.com adresine girip alışverişe başlayabilirsiniz.
Alışveriş yaparken seçtiğiniz ürünleri, renk, boyut, kalite, standart ve beden tercihlerinizi yaparak, sepetinize “SEPETE EKLE” butonu ile ekleyebilirsiniz. 
 
Sitemizin üst bölümünde bulunan “SEPETİM” bölümünün üzerine geldiğinizde açılacak pencerede göreceğiniz “SEPETİM” butonuna tıklayarak da sepetinize erişebilirsiniz. “SEPETİM” sayfasında adet kısmından ürününüzün adetini değiştirebilir, ürününüzün KDV dahil toplam tutarını görebilir veya sepetinizden ürünleri silebilirsiniz.

 

“Ödeme Sayfasına Git” butonuna tıkladığınızda direkt olarak “ÖDEME” sayfasına yönlendirilirsiniz. Üye girişi yapmadıysanız, mevcut bir hesabınız varsa “Ödeme” sayfasında “Giriş Yap” butonuna tıklayıp sisteme giriş yapabilirsiniz. Üyeliğiniz olmadığı taktirde Ödeme sayfasında bilgilerinizi doldurabilir, sayfanın altında yer alan “Hesap Şifresi” kısmında bir şifre belirleyerek yeni bir üyelik oluşturabilirsiniz. “ÖDEME” sayfasındaki “Fatura Bilgileri” bölümünden siparişiniz ile ilgili fatura seçeneklerini düzenleyebilirsiniz. Faturanızdaki adresin teslimat adresinizden farklı olmasını istiyorsanız, sayfanın en altındaki “Kargo Farklı bir adrese gönderilsin mi?” seçeneğini seçerek açılan bölümünden bir teslimat adresi girebilirsiniz. Siparişinizin faturasının doğru kesilebilmesi ve teslimatta problem yaşanmaması için fatura bilgilerinizin ve teslimat bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olduğundan emin olunuz.

 

Teslimat adresi ve fatura adresi bilgilerinizi girdikten sonra alışverişinizde kullanmak istediğiniz ödeme tipini (Kredi kartı, Havale/EFT, Kapıda Ödeme) seçiniz. Kredi kartı seçeneğini tercih ettiğiniz durumda sonraki sayfada kart bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. “ÖDEME” sayfasında fatura ve teslimat adresleri, sepetinizdeki ürünler ve miktarı, ödeme seçeneğinizin doğrulunu kontrol etmeniz; Ön Bilgilendirme Koşulları’nı ve Mesafeli Sözleşme Şartları’nı okuyarak ilgili onay kutucuğunu işaretleyerek onaylamanız gerekmektedir.
 
Alışverişinizi tamamlamaya hazır olduğunuzda ödeme türünüze göre “SİPARİŞİ TAMAMLA” / “KREDİ KARTIYLA GÜVENLİ ÖDE” butonuna tıklayarak siparişinizi verebilirsiniz. Ödeme için bilgilerinizi doğru girdiğinizde siparişinizin tamamlandığını belirten bir sayfa karşınıza gelecektir. Bu sayfada sipariş numaranız bulunmaktadır. Siparişiniz ile ilgili bilgiler aynı şekilde e-posta adresinize de gönderilmektedir.
 
Yapılan alışverişlerde; banka, ödeme sağlayıcı ya da BahceEv gerekli durumlarda, siparişiniz ile ilgili onay alabilmek için kredi kartı sahibine, sistemlerinde kayıtlı bir telefon numarasından ve/ya e-posta adresinden ulaşması gerekebilir. Kredi kartı sahibine kayıtlı iletişim bilgilerinden ulaşılamaz ise siparişinizi kredi kartı sahibinin güvenliğini sağlamak amacı ile iptal edebilmektedir.
 
Siparişinizin banka tarafından onay alabilmesi için; bankanızda ve sitemizde kayıtlı kişisel iletişim bilgilerinizin güncellenmiş olması, kartınızda bu alışveriş tutarını ödemek için yeterli bakiye olması ve kartınızın internetten alışveriş işlemlerine açık olması gerekmektedir.

 

BİLGİLENDİRME

 
İşleminiz tamamlanmadan önce bilginize sunulacak mesafeli satış sözleşmesini satış tamamlandıktan sonra sisteme gireceğiniz elektronik posta adresinize göndereceğiz ve altı ay süreyle sizin için saklayacağız. Satış tamamlandıktan sonra internet sitemiz üzerinden “Siparişlerim” bölümünde mesafeli satış sözleşmesine ulaşmanız mümkün olacaktır.

 

Siparişiniz tamamlanmadan önce girdiğiniz verilerin doğruluğunu kontrol edebilmeniz amacıyla tek sayfalık bir “Ödeme” süreci tasarlanmıştır. Bu sayfa aynı zamanda sipariş özetinizdir. Bu nedenle girdiğiniz bilgilerin doğruluğunu kontrol ederek siparişinizi tamamlayınız. Siparişinizde değişiklik yapmak için sayfanın üstünde yer alan “Sepete Geri Dön” linkine tıklayarak sepetinize ulaşabilir ve değişiklik yapabilirsiniz. Sipariş vermekten vazgeçtiğiniz durumda dilerseniz sayfanın sol üst köşesinde bulunan MaçaValesi logosuna tıklayıp ana sayfamıza dönebilir, veya tarayıcı / uygulamamızdan çıkış yapabilirsiniz.
 
“Tüketici, şikâyetine ilişkin bir uyuşmazlık söz konusu olması hâlinde Tüketici Hakem Heyetlerine veya Tüketici Mahkemelerine başvurabilir. Tüketici hakem heyetlerinin, uyuşmazlıklara bakmakla görevli ve yetkili olmalarına ilişkin parasal sınırlar;
 
a) İlçe tüketici hakem heyetleri için üst parasal sınır, 2.200 Türk Lirası,
 
b) Büyükşehir statüsünde olan illerdeki il tüketici hakem heyetleri için parasal sınır, 2.200 Türk Lirası ile 3.300 Türk Lirası arası,
 
c) Büyükşehir statüsünde olmayan illerin merkezlerindeki il tüketici hakem heyetleri için üst parasal sınır, 3.300 Türk Lirası,
 
d) Büyükşehir statüsünde olmayan illere bağlı ilçelerdeki il tüketici hakem heyetleri için parasal sınır, 2.200 Türk Lirası ile 3.300 Türk Lirası arası olarak tespit edilmiştir.
 
Bu değerlerin üzerindeki uyuşmazlıklar için tüketici hakem heyetlerine değil, tüketici mahkemelerine başvuru yapılır. Yetkili merci, tüketicinin yerleşim yerinin bulunduğu veya tüketici işleminin yapıldığı yer tüketici hakem heyeti ve tüketici mahkemeleridir.

 

Uyuşmazlık hâlinde ayrıca tahkim ve arabuluculuk gibi ülkemizde kabul edilen tüm alternatif uyuşmazlık çözüm yollarına başvurabilirsiniz. Alternatif uyuşmazlık çözüm yollarının daha hızlı, daha ekonomik ve daha etkin olduğu bilinmektedir. Bu çözüm yollarına başvurmak, hukuki çözüm yollarına başvurma hakkınızı ortadan kaldırmayacaktır.”
 
Bu Kullanıcı Kılavuzu ile ilgili görüş ve önerileriniz için İletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilirsiniz.
 
Mutlu alışverişler dileriz!